Müşteri Hizmetleri  -

CEZBELİ TÜRK KAHVESİ 100 GR

CEZBELİ TÜRK KAHVESİ 100 GR

CEZBELİ TÜRK KAHVESİ 100 GR

  • Marka: CEZBELİ KAHVE
  • Ürün Kodu: 8699958606970
  • Stok Durumu: 2-3 Gün İçinde
  • ₺3,90

Cezbeli Türk Kahvesi 100 gr. yüzde yüz katkısız bir Türk kahvesidir.

           Türk kahvesi içmek özellikle ülkemizde çok yaygın bir gelenek halini almıştır. Türk kahvesini diğer kahvelerden ayıran şey hazırlama, pişirme ve ikram etme şeklidir. İlk olarak Arabistan'dan ülkemize gelen kahvenin dünyaya yayılması İstanbul'dan olmuştur. Halen pişirme yöntemi ve sunuşu ile Avrupa'nın pek çok kentinde Türk kahvesi tercih edilmektedir.
                Kahvelerimiz Türk Kahvesi için en ideal çekirdek olan Arabica ağacının çekirdeklerinden üretilmektedir. Üretiminde farklı kalitelerde çekirdekler kullanılmaz. Bu konudaki hassasiyetimizi ambalajlarımızın üzerinde yer alan “%100 Arabica” ibaresi ile vurgulamaktayız. ''%100 Arabica'' çekirdekler, diğer çekirdek türlerine oranla daha az kafein içermektedir. İçildiğinde rahatsızlık vermez. Böylelikle Türk Kahvesi keyfini gün içinde birden fazla yaşama imkanı sunar. Cezbeli Kahve köpük arttırıcı, yapay aroma veya koruyucu gibi hiçbir katkı maddesi içermez. Bu yönüyle %100 kahveden Türk Kahvesi keyfini tatmanızı sağlar. 
Cezve  yardımı ile kişi sayısına göre su ve kahve, isteğe göre de şeker ilave edilerek yapılır. Yanında genellikle su, küçük  lokumlar  ya da  çikolata ikram edilir.   

          Köpüklü ve orta şekerli bir Türk kahvesi hazırlamak için 

1 fincan oda sıcaklığındaki suya, 2 silme çay kaşığı şeker ve 2 tepeleme kaşık Türk kahvesi eklenir. Pişirmeye başlamadan önce hafifçe karıştırılır. Ağır ateşte bir süre pişirilir. Kaynamasına yakın (henüz kaynamamışken) köpüğü kaşıkla alınıp fincana katılır. Kahve piştikten sonra fincana ağır ağır koyulur. Servis ederken yanına bir bardak su koymayı ihmal etmemelisiniz. Bunun haricinde kahvenizin yanında küçük bir lokum, bir kurabiye ya da bitter çikolata da hoş olacaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi